Ana Sayfa

Araba'ya Dair Sözler ve Notlar

 

   

         

"Araba kartındaki kahramanın bütünlüğe giden bu gelişim yolundaki görevi, karşıtlıkları birleştirilmektir. Kahramanın bu kutupsallık karşısında bölünmemesi, çelişkilerin üstesinden ustalıkla gelmesi ve karşıt güçleri ileriye doğru atılım yapabilmek için birleştirmesi gerekir. Yalnız burada henüz yolun başında olduğunu bilmeli ve kendisini olduğundan fazla bir değer biçmemelidir."

 

~ Güneş İlhan ~

                       

“Düşler daima ne kadar naiflerse,

o kadar yükseklikten düşer ve ölürler.”

 

~ Füruğ Ferruhzad ~


"Dreams always plunge down from

their naive height and die."

 

~ Forough Farrokhzad ~

   

        

"Sinek arabanın tekerinin dingiline konmuş

ve
'Amma toz kaldırıyorum!' demiş."

"The fly sat upon the axel-tree of the chariot-wheel

and said,
'What a dust do I raise!'"

~ Aesop ~

           

"Yiğitlik tam gözü karalık ile korkaklık arasında bir yerde durur."


"Valor lies just halfway between ras
hness and cowardice."

 

- Cervantes

 

 

 

 
 

 

"Annenle babanı seni yanlış yöne yönlendirdikleri için suçlamanın da bir miadı vardır; direksiyona geçebilecek kadar büyüdüğün an sorumluluk sendedir."


"There is an expiry date on blaming your parents for steering you in the wrong direction; the moment you are old enough to take the wheel, responsibility lies with you."

 
~ J.K. Rowling ~

 

   

  
"Araba kartının baş etmemiz gerektiğini söylediği çatışık güçler bir yandan ileriye atılma arzusu duyarken diğer yandan denenmiş ve sınanmış olanda kalma arzusu duymak da olabilir. Bu çatışma değişim ve büyüme için esastır."

"The contradictory forces, that the Chariot tells us to master, can also be wishing to go forward and wishing to stay in the tried and tested simultaneously. This conflict is essential for change and growth."
 

    

       
     

  

tarotdergisi@gmail.com

   

Başa Dön

 

© 2005-2020, BARIŞ İLHAN YAYINEVİ

Bu sitedeki tüm yazıların yayın hakkı Barış İlhan Yayınevi'ne aittir. İzinsiz hiçbir alıntı yapılamaz ve kopya edilemez.